OSO24 - Ogólnopolski Serwis Opon

O każdej porze dnia i nocy jesteśmy gotowi pomóc!

Samochód to obecnie bardzo popularny środek lokomocji, a często także warsztat pracy. Usługi transportowe i kurierskie świadczy wiele firm, a każdy większy zakład produkcyjny posiada dział logistyczny, zajmujący się przewozami surowców i już wyprodukowanych wyrobów. Samochody wożą pasażerów do odległych krajów Europy, jeżdżą na trasach międzynarodowych z dostawami handlowymi, służą w pogotowiu, policji i innych tego typu służbach. Ich popularność i powszechność wykorzystania sprawia, że rośnie też zapotrzebowanie na wszelkiego typu firmy serwisowe.

Warunkiem bezpiecznego przewozu jest zawsze odpowiednio przygotowany, zakwalifikowany pod względem technicznym pojazd. Szczególnie dotyczy to samochodów zajmujących się przewozami ludności, ale nawet ciężarówka w przypadku defektu może stać się potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego, nie wspominając o jej kierowcy i ewentualnych stratach finansowych w wypadku zniszczenia przewożonego towaru. O ile można sprawdzić stan silnika, hamulców i innych ważnych podzespołów pojazdu, o tyle żaden kierowca czy specjalista mechanik nie jest w stanie przewidzieć wypadków losowych. Do najczęstszych defektów zdarzających się na drogach należą problemy z kołami, czyli zarówno przebicia dętek, jak i zniszczenie opon wynikające ze zużycia. Rozwiązaniem w takich sytuacjach może być profesjonalny serwis.

Profil usług serwisu opon

Podstawową cechą serwisu docenianą przez kierowców jest jego mobilność. Dotyczy to zwłaszcza osób prowadzących duże ciężkie pojazdy typu TIR, albo wyładowane po brzegi ciężarówki czy autobusy pasażerskie. Zmiana przebitego koła, lub zniszczonej opony jest praktycznie niemożliwa w takich warunkach, dlatego przyjazd samochodu serwisowego z odpowiednim wsparciem sprzętowym stanowi w tym wypadku idealne rozwiązanie. Do podstawowych zadań firmy serwisowej zalicza się demontaż i montaż uszkodzonego koła, jego wulkanizacja i wyważanie, ale w sytuacjach tego wymagających wykonuje się także różne naprawy o charakterze mechanicznym. Praktycznie nie ma znaczenia rodzaj uszkodzenia, miejsce oraz pora, ponieważ serwis działa jak pogotowie drogowe i jest w stanie dojechać do każdej awarii, o każdej porze dnia czy nocy.

Wulkanizacja i usługi dodatkowe

Podstawową formą naprawy opon w ramach usług serwisowych jest wulkanizacja, czyli fizyczne i chemiczne zregenerowanie opony wraz z bieżnikowaniem przywracające jej stan pozwalający na bezpieczną jazdę. Parametry opon bywają ściśle określone podobnie, jak głębokość bieżnika, a każde odstępstwo wynikające z długiego użytkowania zmniejsza trwałość ogumienia. W konsekwencji może prowadzić to do pęknięcia na przypadkowym kamieniu czy poślizgu i braku kontroli nad pojazdem na śliskiej nawierzchni. W procesie wulkanizacji opona odzyskuje swoją przydatność poprawiając poziom bezpieczeństwa jazdy. Do dodatkowych, drobniejszych usług, jakie oferuje serwis opon zalicza się także dopompowywanie kół, w tym również azotem oraz profesjonalne doradztwo.

Uniwersalność i wszechstronność

Przeglądając oferty sklepów z ogumieniem można zauważyć, że ilość oferowanych na rynku rodzajów opon jest ogromna. Trudno przewidzieć, czy samochód, który będzie potrzebował pomocy serwisowej jest wyposażony w model skandynawski, francuski, niemiecki czy nasz rodzimy, dlatego firma serwisowa musi być przygotowana na każdą ewentualność. Oczywiście najprostszym rozwiązaniem jest zawsze wymiana opony na nową, jednak niekiedy jej sprowadzenie może wymagać czasu, którego kierowca nie posiada. Dobry serwis musi się nastawiać na wszechstronność i uniwersalność, a więc znać metody naprawy każdego typu opony bez względu na jej producenta czy skład strukturalny materiału. Problem może się pojawiać przy najnowocześniejszych modelach, które powstają z krzemionki i polimerów z zastosowaniem nanotechnologii, jednak nowoczesny warsztat serwisowy jest w stanie naprawić nawet taki rodzaj ogumienia.

Dane kontaktowe:

www.Opony.Oso24.pl

email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie obsługi JavaScript.

tel. 800-502-501

tel.kom. 515-321-964