Kierowcy samochodów ciężarowych często pokonują z przewożonymi ładunkami setki kilometrów. Regularne podróże po różnych trasach wiążą się z niespodziewanymi sytuacjami na drodze. Co zrobić w razie awarii? Rozwiązaniem problemu jest mobilny serwis Tir. Co obejmują tego rodzaju usługi, jak z nich skorzystać i dla kogo się sprawdzą? Przeczytaj i poznaj odpowiedzi na najczęściej pojawiające się pytania.

Czym jest serwis mobilny Tir i jak działa?

Są to usługi mechaniczne i wulkanizacyjne z dojazdem do klienta. Serwis mobilny Tir najczęściej działa 24 h/dobę, 7 dni w tygodniu. Dzięki temu kierowcy mogą zgłosić awarię niezależnie od pory dnia i nocy (także w niedziele i święta). Pod wskazany adres dojeżdżają doświadczeni mechanicy ze specjalistycznym sprzętem do diagnostyki i napraw dopasowanych do potrzeb ciężarówek. Na miejscu specjalista dokonuje precyzyjnej oceny usterki i sytuacji, analizuje szkodę i podejmuje potrzebne kroki. Wiele uszkodzeń da się usunąć na miejscu, dzięki czemu fracht może szybko wyruszyć w dalszą drogę.

Jakie naprawy wykonuje mobilny serwis Tir?

Jego celem jest efektywne rozwiązanie problemu bez konieczności odstawiania ciężarówki do stacjonarnego warsztatu. Mobilny serwis Tir może naprawić sprzęgło, układ hamulcowy i pneumatyczny, zaciski hamulcowe czy poduszki zawieszenia.

Wśród częstych prac pojawia się także wymiana:

  • klocków hamulcowych,
  • kompresora,
  • łożyska piasty,
  • turbosprężarki,
  • chłodnicy,
  • zaworów pneumatycznych,
  • alternatora,
  • osi SAF, BPW w miejscu awarii.

Dowożony sprzęt pozwala na kompleksową diagnostykę komputerową. Wiele pojazdów korzysta także z mobilnych usług wulkanizacyjnych. Przy ogromnych gabarytach samochodów ciężarowych wymiana uszkodzonego koła jest trudnym zadaniem, które warto powierzyć ekspertom w swoim fachu. Serwisanci zajmują się wyważaniem kół, naprawą uszkodzonego ogumienia oraz kompleksową wymianą opon ciężarowych dowolnego rodzaju (m.in. siodłowe, naczepowe oraz bliźniacze).

Dla kogo usługi mobilnego serwisu Tir?

Z pomocy mobilnego serwisu Tir bardzo często korzystają zawodowi kierowcy w razie nieprzewidzianych awarii na drodze. Do wystrzału czy innego uszkodzenia opony może dojść w miejscu znacznie oddalonym od najbliższego zakładu wulkanizacyjnego obsługującego samochody ciężarowe. Zamówienie serwisu z dojazdem jest wygodne i pozwala zaoszczędzić czas.

Doświadczeni mechanicy bardzo często dojeżdżają w dowolny punkt Polski i (gdy tylko jest to możliwe) pomagają klientowi bezpośrednio na drodze. Wyposażenie takich firm obejmuje odpowiedni sprzęt i podstawowe części zamienne do najpopularniejszych samochodów oraz naczep. Dzięki sprawnemu usunięciu awarii można uniknąć nie tylko wiele stresu, ale i opóźnień, które w branży TSL niejednokrotnie wiążą się z wysokimi karami umownymi za niedotrzymanie terminów.

Usługi mobilnego serwisu Tir czasami zamawiają także przedsiębiorstwa, które chcą wymienić wyeksploatowane opony czy usunąć drobne usterki na swoim parkingu (bez konieczności odstawiania pojazdów do warsztatu).

OSO24 – profesjonalna pomoc dostępna całą dobę

OSO24 to mobilny serwis Tir z Poznania, oferujący usuwanie usterek z dojazdem do klienta na terenie całej Polski. Wystarczy, że skontaktujesz się z obsługą, aby uzyskać pomoc o dowolnej porze. Sprawdź szczegóły oferty i zapewnij sobie (lub grupie kierowców, którymi zarządzasz) pełne bezpieczeństwo w razie nieprzewidzianych sytuacji na drodze.